Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wspomnienie jesiennego wieczoru

Utworzono dnia 05.12.2016
Czcionka:

To tytuł kolejnego spektaklu Grupy Teatru Obrzędowego „Klimontowianki”, działającej w Miejsko-Gminny Ośrodku Kultury w Mordach. Tym razem grupa zdecydowała się po raz pierwszy na spektakl poetycki oparty na twórczości Ireny Ostaszyk.

Scenariusz został oparty na wierszach z tomu „U schyłku”. – Spektakl opowiada o jesieni rozumianej bardzo szeroko: jako smutnej porze roku, szarości dnia codziennego, starości ciała i duszy – informuje Łukasz A. Wawryniuk, reżyser spektaklu, odpowiedzialny także za wybór tekstów i ogólną koncepcję przedstawienia. Akcja dzieje się w wiejskiej podlaskiej chacie, do której schodzą się wieczorem sąsiadki i opowiadają o wesołych i smutnych wydarzeniach z przeszłości. Odosobnioną postacią jest poetka ludowa, tworząca poezję dzięki natchnieniu, które czerpie z otaczającej ją przyrody i ze świata nadprzyrodzonego. Uosobieniem tego świata jest Jesień, która starzeje się z każdą chwilą i ostatecznie przeistacza się w Zimę. Premiera odbyła się 26 listopada i została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność. Po raz kolejny spektakl został wystawiony 4 grudnia w Centrum Integracyjno-Edukacyjnym w Radomyśli podczas Gminnego Dnia Seniora Gminy Wiśniew.

W spektaklu zagrały: Barbara Januszewicz, Jadwiga Michalak, Anna Soczewka, Elżbieta Misiak, Krystyna Chacińska, Zdzisława Chacińska, Franciszka Strąk, Zofia Kołodziejczuk, Elżbieta Radlińska-Trębicka i Monika Bogusz. Scenografię i stroje przygotowali Łukasz A. Wawryniuk i Elżbieta Radlińska-Trębicka.

 „Wspomnienie jesiennego wieczoru” rozpoczęło cykl spektakli poetyckich na każdą porę roku. Kolejny, z Zimą w roli głównej, także będzie oparty na twórczości Ireny Ostaszyk.

O premierze spektaklu czytaj także na: podlasie24.pl.

O spektaklu w Radomyśli czytaj także na: podlasie24.pl, wisniew.pl, podlasie24.pl oraz słuchaj w Twoim Radiu WIŚNIEW.

Spektakl "Wspomnienie jesiennego wieczoru"

Utworzono dnia 06.12.2016, 17:58

Spektakl "Wspomnienie jesiennego wieczoru" (premiera 26 listopada 2016 r. w Mordach - fot. M-GOK Mordy; spektakl wystawiony w Radomyśli 4 grudnia 2016 r. - fot. Wojciech Ostrowski) 

Uwaga!

Ruszyły zajęcia sekcji, grup i zespołów w roku kulturalno-oświatowym 2017/2018. Szczegóły tutaj oraz w zakładce OGŁOSZENIASPONSOR XVIII EDYCJI FESTYNU SŁONECZNE LATO
 

 


33 zgłoszenia z 6 powiatów, 15 patronów medialnych, 7 Patronów Honorowych, w tym Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Tak w skrócie wyglądają liczby dotyczące X Festiwalu Piosenki Europejskiej.
 


 

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 109

W poprzednim tygodniu: 293

W tym miesiącu: 731

W poprzednim miesiącu: 907

Wszystkich: 34234